Danker Jan Oreel

Vorig jaar hebben we kennis gemaakt met ons Kloetings poppetje Puk, haar vriendje Okke en hondje Max. We zagen Puk langs de wandelroutes, op een kleurplaat, in de Oranjekrant en niet te vergeten in haar eigen poppentheater aan het Marktveld.

We zijn Danker Jan Oreel heel dankbaar; hij heeft Puk en haar vriendjes getekend. Ook de prachtige tekening op de poppenkast is gemaakt door Danker Jan.

De in Breda geboren illustrator heeft al veel werk op zijn naam staan. Door het grote aantal verschillende opdrachten heeft Danker Jan Oreel zich meerdere stijlen en technieken eigen gemaakt. Grofweg te verdelen in twee groepen: het realistische werk en het karikaturale werk. Deze laatste groep zijn de cartoons en typetjes en natuurlijk de strips.

Hoe leuk is het dat Danker Jan ook dit jaar een belangrijke bijdrage wil leveren aan ons Koningsdag programma. Hij verzorgt namelijk een stripteken workshop in onze crea tent: ‘De kunst van het tekenen’.  Jong, oud; wees welkom en teken mee!

Foto: (c) Machteld Jansen